Kişisel Site


Windows 8 DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

18 Ağustos 2013 | Yazar: dnsadmin | 5 Yorum Yapılmış | 92.655 views Görüntülenme

Windows 8 kullanan arkadaşlar, yasaklanmış olan sitelere Türk Telekom DNS ayarlarını kullandığınız sürece giremezsiniz.  Bu sitelere girebilmeniz için şimdi sizlere resimli Windows 8 DNS Ayarları nasıl olmalı ve DNS Ayarı Değiştirmeyi sırası ile anlatacağım.

Windows 8 DNS Ayarları (6)

- Öcelikli olarak  bilgisayarın masaüstünde  sağ alt köşesindeki internet erişimi simgesine sağ tıklayıp Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç menüsünü açıyoruz.

Windows 8 DNS Ayarları (1)

- Açılan sayfanın sol bölümde yer alan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin seçeneğini tıklıyoruz.

Windows 8 DNS Ayarları (2)

- Bilgisayarınızın bağlı olduğu ağ bağlantıları görüntülenecektir. Bu ağ bağlantılarından sizin kullanmakta olduğunuz  ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayarak ve önümüze açılan menüden ‘özellikler’ i seçiyoruz. Örneğimizde wireless kullanılan bir bilgisayar kullandığımız için biz ‘Wireless Network Connetion’ yazanı sağ tıklamaktayız.

Windows 8 DNS Ayarları (3)

- Karşımıza ‘Wireless Network Connection Özellikleri’ penceresi çıkıcaktır. Bu pencerede yer alan ‘Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)’ seçeneğine çift tıklayalım.

Windows 8 DNS Ayarları (4)

Ardından ekrana gelen pencerede ‘Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan’ seçeneğini aktif hale getirip sunucu alanlarına sırasıyla ‘4.2.2.1′ ve ’4.2.2.2′ yazıyoruz ve tamam diyerek pencereleri kapatıyoruz. Farklı DNS’ler kullanmak isterseniz sayfanın DNS Numaraları sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Windows 8 DNS Ayarları (5)

Tüm bunları yaptıktan sonra artık yasaklı sitelere ve diğer tüm sitelere hızlı bir şekilde girebiliriz.

Etiketler :

Benzer Yazılar

windows 8 dns ayarı değiştirme
Windows 8 üzerinde 2013 – 2014 DNS ayarlarınızı değiştirmek için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz. 1-      İlk olarak başlat çubuğunun sağ alt köşesinde bulunan “Ağ Simgesine”sağ tıklayın. Açılan menü’de “Open network and Sharing Center (Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç)”a tıklayın. Karş...

Yorumlar

 1. JohnyTurp diyor ki:

  tşkler işe yaradı.

 2. mısafır diyor ki:

  cok teşekkürler sorunsuz kolay değişti sayenızde

 3. serkan diyor ki:

  sağolun

 4. yavuz erim diyor ki:

  çok saol

 5. Akman diyor ki:

  çok teşekürler